Dzisiaj jest: 29.5.2024, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
WYBIERZ JĘZYK

Gałęziste

Autor: Artur Urbanowicz
Typ okładki: Twarda
Stron: 457
Wydawca: Vesper
Rok wydania: 2019
Cena: 35,15 zł zł
Ocena:
Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść”.

Gałęziste to powieść należąca do gatunku folk horror. Opowiada historię pary – Tomka i Karoliny –, którzy postanawiają wyjechać na kilka dni z Warszawy, by oddać się magicznemu urokowi dzikich terenów Suwalszczyzny. Gdy docierają na miejsce bardzo szybko okazuje się, iż obecna jest tam jakaś niewysłowiona zła energia, która w miarę toku fabuły zacznie ich coraz bardziej pochłaniać. Jest to miejsce, w którym ciemność jest jakaś inna, jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek.To historia, w której łączy się prymitywna energia cżłowieka z pierwotną mocą natury.  Powieść napisana zręcznie i ciekawie. Podczas lektury zderzymy się z prastarymi demonami, które wyłonią się z przerażającego jeziora o nazwie Gałęziste. Oprócz tego, iż jest to niezła powieść z dreszczykiem, odbiorca-odbiorczyni będzie miał/miała sposobność ku temu, by odwiedzić najdziksze i najpiękniejsze miejsca województwa podlaskiego. Uważam, że warto sięgnąć po tę książkę, by choć na chwilę przenieść się do świata słowiańskich mitów i legend.

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.